Ulotka Zdrowia
Ksylitol Cukier brązowy - Santini

Ksylitol Cukier brązowy - Santini

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Pojemność: 250g 500g 1kg
  • Postać: proszek
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Ksylitol Cukier brązowy

Ksylitol to naturalny słodzik, który pochodzi z jagód, owoców, warzyw czy grzybów, coraz popularniejszy zamiennik białego cukru. Nazywany jest również "cukrem brzozowym" ponieważ produkuje się go z brzozy poprzez dzielenie i wytapianie strukturalnych włókien drewna – ksylanu.

Ksylitol Cukier brązowy - Santini

Ksylitol jest także substancją naturalną w naszym organizmie, bierze czynny udział w procesach metabolicznych człowieka, wytwarzany jest w czasie procesów trawienia (około 15 g dziennie). Jego główne źródła to jagody, sałata i grzyby.
Ksylitol wygląda i smakuje jak cukier, jest jednak od niego dużo zdrowszy. Według badań stosowanie ksylitolu jako zamiennik cukru zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy zębów, a nawet pomaga zlikwidować już istniejącą. Ma znacznie mniej kalorii i nie podnosi poziomu cukru we krwi.

Do pozostałych zalet ksylitolu zaliczyć należy:

  • posiada niższy indeks glikemiczny niż cukier,
  • wspomaga odporność i działa antybakteryjnie,
  • jego odczyn zasadowy reguluje równowagę kwasowo-zasadową oraz hamuje rozwój bakterii,
  • ułatwia wchłanianie wapnia przez kości,
  • przywraca właściwe pH w jamie ustnej,
  • ogranicza rozwój pleśni w przewodzie pokarmowym,
  • jest odporny na obróbkę termiczną.

Kraj pochodzenia: Finlandia

Skład: 100% ksylitol

 Uwaga: Ksylitol Santini produkowany jest w Finlandii z kory brzozowej a nie z kukurydzy jak tani "cukier brzozowy" z Chin!

Marzena O

Marzena O, Dietetyk

Dietetyką i suplementacją podczas odchudzania zajmuję się już blisko 4 lata. Prowadzę swoich klientów indywidualnie oraz często jestem zapraszana na zajęcia grupowe, gdzie uczę uczestników zdrowo jeść i dbać o prawidłowe stosowanie suplementów.


Opinie Ksylitol Cukier brązowy

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."