Ulotka Zdrowia
Immunofort - Leki naturalne 125g

Immunofort - Leki naturalne 125g

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: Leki naturalne
  • Pojemność: 125 g
  • Postać: płyn
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Immunofort

Immunofort® to lek roślinny stosowany w krótkotrwałym leczeniu przeziębienia i w celu jego zapobiegnięcia. Może być również stosowany, jako środek pomocniczy w leczeniu górnych dróg oddechowych.

Immunofort stosowanie i dawkowanie 

Odpowiednia dawką dzienną będzie 5 ml preparatu 3 razy dziennie. Należy odmierzyć pojedynczą dawkę poprzez przelanie leku z butelki do miarki, a następnie uzupełnić miarkę wodą lub sokiem owocowym i całość wypić. W razie potrzeby popić wodą. Lek można stosować nie dłużej niż przez 10 dni.

Jeżeli podczas stosowania preparatu poprzednie objawy nasilą się lub pojawi się gorączka, natychmiast należy skonsultować się z lekarzem. Przed stosowaniem tego leku, pacjenci atopowi powinni skonsultować się z lekarzem. Preparat może działać szkodliwe u osób, które są uzależnione od alkoholu. Lek nie powinien być podawany u dzieci poniżej 12 roku życia. Kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz planujące zajęcie w ciąże powinny skonsultować przyjmowanie preparatu z lekarzem.

W przypadku przedawkowania mogą wystąpić dreszcze, gorączka, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, oraz w wyjątkowych przypadkach reakcje uczuleniowe, szczególnie niebezpieczne u chorych z uszkodzoną wątrobą, padaczką, nadużywających alkoholu. Jeżeli chodzi o skutki uboczne, to mogą wystąpić przypadki nadwrażliwości na jeżówkę i rumianek, charakteryzujące się wysypką, pokrzywką, świądem.

Immunofort Przeciwskazania 

Środka nie należy stosować, jeżeli występuje uczulenie na którykolwiek z jego składników. Nie powinien być również podawany w postępujących chorobach układowych, chorobach autoimmunologicznych, upośledzeniu odporności, immunosupresji i chorobach krwi dotyczących układu białych krwinek, ze względu na aktywność immunostymulującą.

Monika G

Monika G, Specjalista farmacji aptecznej

Magister farmacji z kilkuletnim stażem pracy i bardzo dobrą znajomością dermokosmetyków aptecznych. Dla portalu UlotkaZdrowia.pl przygotowuje rzetelne opisy produktów farmaceutycznych.


Opinie Immunofort

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."