Ulotka Zdrowia
Ibuprofen Forte DOZ - Tabletki powlekane, 20 szt Ulotka

Ibuprofen Forte DOZ - Tabletki powlekane, 20 szt Ulotka

Ocena na podstawie 3 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: DOZ S.A.
  • Pojemność: 20 sztuk
  • Postać: kapsułki
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Ibuprofen Forte DOZ

Ibuprofen Forte DOZ, 400 mg, tabletki powlekane, 20 szt. to lek,  który należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.

Przeznaczony dla dzieci od 12 roku życia i dorosłych, u których występują bóle różnego pochodzenia o nasileniu małym i umiarkowanym, do których można zaliczyć bóle głowy, migreny, bóle zębów, bóle napięciowe, bóle mięśniowe, stawów i kości, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu, nerwobóle. Preparat zmniejsza również gorączkę różnego pochodzenia oraz łagodzi bolesne miesiączkowe. Pierwszą dawką leku jest jedna tabletka. Jeżeli po czterech godzina od jej zastosowania ból nie ustąpi, można przyjąć kolejną. Można zastosować maksymalnie trzy tabletki na dobę. Pomiędzy kolejnymi dawkami powinna zostać zachowana czterogodzinna przerwa. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.

Preparatu nie należy stosować dłużej niż trzy dni bez konsultacji z lekarzem. Lek należy przyjmować po posiłku, popijając dużą ilością wody. Przeciwwskazaniem do jego stosowania jest m.in. uczulenie na którykolwiek z jego składników, ciężka niewydolność serca oraz skaza krwotoczna. 

Monika G

Monika G, Specjalista farmacji aptecznej

Magister farmacji z kilkuletnim stażem pracy i bardzo dobrą znajomością dermokosmetyków aptecznych. Dla portalu UlotkaZdrowia.pl przygotowuje rzetelne opisy produktów farmaceutycznych.


Opinie Ibuprofen Forte DOZ
gorka
Ocena produktu

Dobra niska cena polecam


Basia
Ocena produktu

Jeden z produktów który naprawdę mi pomaga! Dobry też na migreny


Dżara
Ocena produktu

paracetamol jest wg mnie lepszy, ale jak go nie mam to ibuprofen jest moim zamiennikiem


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."