Ulotka Zdrowia
Hydrocortisonum - Krem o działaniu przeciwzapalnym

Hydrocortisonum - Krem o działaniu przeciwzapalnym

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: Aflofarm
  • Pojemność: 15 g
  • Postać: krem
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Hydrocortisonum

Hydrocortisonum to krem posiadający słabe działanie przeciwzapalne, który nadaje się do miejscowego stosowania na skórę. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe. Obkurcza również naczynia krwionośne.

Preparat można stosować przy atopowym zapaleniu skóry, liszaju rumieniowatym, rumieniu wielopostaciowym, liszaju płaskim o nasilonym świądzie, łojotokowym zapaleniu skóry, różnych postaciach wyprysku, zwłaszcza w wyprysku zliszajowaciałym, łuszczycy owłosionej skóry głowy, łuszczycy zadawnionej, świerzbiączce, jako kontynuację leczenia silnie działającymi glikokortykosteroidami, przy oparzeniach pierwszego i drugiego stopnia oraz do łagodzenia odczynów po ukąszeniach owadów.

Hydrocortisonum przeciwskazania:

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników. Preparatu nie można stosować również przy w zakażeniach bakteryjnych, wirusowych lub grzybiczych, w trądziku zwykłym, w trądziku różowatym, w atrofii skóry, w nowotworach i stanach przednowotworowych skóry, w zapaleniu skóry wokół ust. Nie można go stosować na zmiany gruźlicze skóry, na otwarte rany i uszkodzoną skórę.


Opinie Hydrocortisonum

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."