Ulotka Zdrowia
Gripovita junior - Od 3 roku życia

Gripovita junior - Od 3 roku życia

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »Opis i skład produktu Gripovita junior

Gripovita junior to suplement diety przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia. Zawiera 62,5% dziennego zapotrzebowania na witaminę C i 75% dziennego zapotrzebowania na cynk.

Głównymi składnikami preparatu są:

  • wyciąg z owoców czarnego bzu – zawiera barwniki organiczne, aminokwasy, cukry, rutynę oraz witaminę C.
  • naturalne koncentraty soków z czarnej porzeczki i maliny – źródło witaminy C,
  • witamina C i cynk – wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego.
  • Bioflawonoidy cytrusowe – naturalny antyoksydant.

Warto stosować preparat w okresie jesienno-zimowym i wiosną. Zawartość saszetki należy wsypać do szklanki ciepłej wody, wymieszać i wypić. Dziennie można przyjąć do 2 saszetek. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki. Suplement należy przechowywać w zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Gripovita junior składniki:

Cukier, koncentrat z czarnej porzeczki w proszku, koncentrat z malin w proszku, suchy ekstrakt z owoców czarnego bzu, regulator kwasowości – kwas cytrynowy, witamina C (kwas L-askorbinowy), siarczan cynku, aromat, substancja przeciwzbrylająca – fosforan trójwapniowy, bioflawonoidy cytrusowe. 1 saszetka zawiera: 20 mg bioflawonoidów cytrusowych, 200 mg ekstraktu z owoców czarnego bzu, 500 mg koncentratu z malin w proszku, 250 mg suszonego koncentratu z czarnej porzeczki w proszku. 2 saszetki zawierają: 40 mg bioflawonoidów cytrusowych, 400 mg ekstraktu z owoców czarnego bzu, 1000 mg koncentratu z malin w proszku, 500 mg suszonego koncentratu z czarnej porzeczki w proszku.

Wartość odżywcza 10 g (1 saszetka) 20 g (2 saszetki)
Witamina C 50 mg (62,5%)* 100 mg (125%)*
Cynk 7,5 mg (75%)* 15 mg (150%)*

* (...) - % dziennych referencyjnych wartości spożycia


Opinie Gripovita junior

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."