Ulotka Zdrowia
Fervex - Granulat do sporządzania roztworów

Fervex - Granulat do sporządzania roztworów

Ocena na podstawie 2 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »Opis i skład produktu Fervex

Fervex to preparat leczący objawy przeziębienia oraz grypy. Działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Łagodzi i zmniejsza obrzęki błon śluzowych. Pomaga w udrażnianiu przewodów nosowych. Hamuje także odruch kichania, a także łzawienie oczu.

Polecany w przypadku przeziębienia, alergii, zapalenia błon śluzowych nosa i gardła. Może być przyjmowany przez dzieci powyżej 15 roku życia oraz przez dorosłych. Nie należy go przyjmować w połączeniu z alkoholem oraz z innymi lekami uspokajającymi. Nie wskazany dla osób z problemami z nerkami i wątrobą.

Skład

(1 saszetka):

Paracetamol 500 mg, kwas askorbowy 200 mg, maleinian feniraminy 25 mg.

substancje pomocnicze: sacharoza, bezwodny kwas cytrynowy, guma akacjowa, sacharyna sodowa, naturalny aromat cytrynowo-rumowy

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 15 lat: 1 saszetka 2 lub 3 razy na dobę. Przerwy w podawaniu kolejnych dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny.

W przypadku upośledzenia czynności nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min), należy zachować co najmniej ośmiogodzinne przerwy między dawkami.

Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance ciepłej lub chłodnej wody.

Nie stosować dłużej niż 5 dni bez porozumienia z lekarzem.

Monika G

Monika G, Specjalista farmacji aptecznej

Magister farmacji z kilkuletnim stażem pracy i bardzo dobrą znajomością dermokosmetyków aptecznych. Dla portalu UlotkaZdrowia.pl przygotowuje rzetelne opisy produktów farmaceutycznych.


Opinie Fervex
Holi3-3
Ocena produktu

Najlepsze moje lekarstwo jak mnie lapie przezebienie


ola
Ocena produktu

Produkt spelnia obietnice producenta. Skuteczny.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."