Ulotka Zdrowia
Erytrytol Cukier niskokaloryczny - Intenson

Erytrytol Cukier niskokaloryczny - Intenson

Ocena na podstawie 2 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: Intenson
  • Pojemność: 500g / 1kg
  • Postać: proszek
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Erytrytol Cukier niskokaloryczny

Erytrytol jest niskokalorycznym cukrem, posiadającym zaledwie 20 kcal w 100g. Pozbawiony jest chemicznego smaku słodzika, jednocześnie smakuje podobnie jak zwykły biały cukier. Erytrytol to cukier o niskiej zawartości kalorii. Ich zawartość, to jedynie 20 w 100g produktu. Cechuje go brak chemicznego posmaku. Smakuje podobnie jak zwykły biały cukier.

Erytrol jest alkoholem cukrowym, zaliczanym do grupy zamienników cukru pochodzenia roślinnego, podobnie jak ksylitol. Naturalnie występuje w warzywach, owocach, grzybach, winie i piwie. Są to jednak bardzo małe ilości.

Cukier niskokaloryczny Erytrytol Intenson 

Substancja ta pozyskiwany jest z naturalnie występującego cukru roślinnego. Po połączeniu z wodą następuje proces fermentacji, następnie krystalizacji i suszenia. Produkt w postaci gotowej przybiera postać kryształków lub proszku, podobnych do białego cukru lub cukru pudru.

Erytrytol jest praktycznie pozbawiony kalorii, a ponadto posiada zerowy indeks glikemiczny. Dzięki temu mogą go spożywać diabetycy oraz osoby będące na diecie odchudzającej. Produkt ten nie jest przetwarzany przez bakterie występujące w ustach, dzięki temu nie przyczynia się do powstawania próchnicy. Nie podlega również działaniu enzymów trawiennych. Jego wydalanie następuje w niezmienionej postaci przez układ moczowy w przeciągu 24 godzin od momentu spożycia.

Cechy erytrolu Intenson :

  • niskokaloryczność i niski indeks glikemiczny;
  • może być stosowany przez diabetyków oraz osoby będące na diecie;
  • smak zbliżony do zwykłego cukru, a nie do słodzika;
  • nie przyczynia się do powstawania próchnicy;
  • bezpieczna alternatywa cukru;
  • posiada właściwości przeciwutleniające.
Marzena O

Marzena O, Dietetyk

Dietetyką i suplementacją podczas odchudzania zajmuję się już blisko 4 lata. Prowadzę swoich klientów indywidualnie oraz często jestem zapraszana na zajęcia grupowe, gdzie uczę uczestników zdrowo jeść i dbać o prawidłowe stosowanie suplementów.


Opinie Erytrytol Cukier niskokaloryczny
Kinia
Ocena produktu

Wprowadziłam tan Erytrytol dla swoich dzieci i nawet nie widzą różnicy więc jestem bardzo zadowolona !


Cukier
Ocena produktu

Dobra niska cena w tym sklepie polecam !


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."