Ulotka Zdrowia
Elmex żel - Lek bez bez recepty do stosowania raz w tygodniu

Elmex żel - Lek bez bez recepty do stosowania raz w tygodniu

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: Elmex
  • Pojemność: 25 ml
  • Postać: żel
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Elmex żel

Elmex żel to lek dostępny bez recepty, w którego składzie znajduje się aminofluorek. Preparat przeznaczony jest do profilaktycznego stosowania w celu intensywnej profilaktyki próchnicy, zwłaszcza u dzieci, młodzieży oraz u osób szczególnie narażonych na próchnicę: pacjentów z aparatami ortodontycznymi, mostami lub częściowymi protezami. Żel można stosować także do remineralizacji wczesnych zmian próchnicznych, a także do leczenia nadwrażliwości szyjek zębowych.

Elmex żel - dawkowanie i stosowanie 

Preparat można stosować w celach profilaktycznych u dzieci powyżej 6 roku życia. Należy go stosować raz w tygodniu przed snem. Należy nałożyć 1 cm żelu, czyli 0,5 g na szczoteczkę i szczotkować przez 2-3 minuty. Następnie zawartość jamy ustnej należy wypluć i wpłukać jamę ustną. Dzieci do 8 roku życia powinny stosować preparat pod nadzorem osób dorosłych. Powinny unikać połykania żelu podczas aplikacji. Żel nie powinien być stosowany u dzieci, które nie opanowały jeszcze zdolności odpluwania.

Jeżeli chcemy stosować żel w celach leczniczych, należy nakładać podaną wyżej ilość palcem lub miękką szczoteczką na bolesną powierzchnię. W przypadku podwyższonego ryzyka próchnicy i w leczeniu nadwrażliwości szyjek zębowych podaną powyżej częstotliwość stosowania preparatu można zwiększyć.

Przez użyciem, należy zapoznać się z dołączoną do leku ulotką.

Monika G

Monika G, Specjalista farmacji aptecznej

Magister farmacji z kilkuletnim stażem pracy i bardzo dobrą znajomością dermokosmetyków aptecznych. Dla portalu UlotkaZdrowia.pl przygotowuje rzetelne opisy produktów farmaceutycznych.


Opinie Elmex żel

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."