Ulotka Zdrowia
Elektrolit - Smak pomarańczowy 4,25 g DOZ

Elektrolit - Smak pomarańczowy 4,25 g DOZ

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: DOZ S.A.
  • Pojemność: 10 sztuk
  • Postać: proszek
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Elektrolit

Elektrolit o smaku pomarańczowym, proszek, 4,25 g, 10 saszetek to środek specjalnego przeznaczenia medycznego pomagający pokonać zaburzenia wodno-elektrolitowe, jakie nieraz zachodzą w organizmie, który zostaje osłabiony biegunką lub wymiotami.

Preparat mogą stosować dzieci od trzeciego roku życia oraz dorośli. Środek powinien być stosowany pod nadzorem lekarza. Należy go podawać porcjami w ciągu pierwszych 3-4 godzin nawadniania. Dzieci do 15 kg mogą przyjąć do 4 saszetek, a dzieci powyżej 15 kg oraz dorośli do 6 saszetek. Po tym czasie, przygotowany płyn należy podawać porcjami zawierającymi 100 ml po każdym wypróżnieniu lub wymiotach. Płynu nie należy dosładzać. Produkt nie jest substytutem pokarmu i nie należy wykorzystywać go do karmienia pozajelitowego. W jego składzie znajduje się glukoza. Przeciwwskazaniami do jego stosowania jest wstrząs hemodynamiczny, niedrożność jelit oraz nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników.

Skład Glukoza, cytrynian sodu, chlorek sodu, chlorek potasu, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, aromat, substancje słodzące: acesulfam K i sukraloza.

Wartość odżywcza 100 ml płynu 200 ml płynu
Wartość energetyczna 24 kJ / 6 kcal 47 kJ / 11 kcal
Tłuszcz 0 g 0 g
w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0 g 0 g
Węglowodany 1,4 g 2,7 g
w tym cukry 1,4 g 2,7 g
Białko 0 g 0 g
Sól 0,43 g 0,85 g
Potas 80 mg 160 g
Chlorki 230 mg 460 g
Sód 170 g 340 g

Osmolarność: 245 mOsm/l.

Masa netto
42,5 g

Monika G

Monika G, Specjalista farmacji aptecznej

Magister farmacji z kilkuletnim stażem pracy i bardzo dobrą znajomością dermokosmetyków aptecznych. Dla portalu UlotkaZdrowia.pl przygotowuje rzetelne opisy produktów farmaceutycznych.


Opinie Elektrolit

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."