Ulotka Zdrowia
Dolgit - Lek przeciwbólowy i przeciwzapalny

Dolgit - Lek przeciwbólowy i przeciwzapalny

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »Opis i skład produktu Dolgit

Dolgit to lek OTC wykazujący działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Hamuje syntezę prostaglandyn w zmienionej przez stan zapalny tkance. Dostępny jest w postaci kremu.

Preparat należy stosować na miejsca wystąpienia bólu mięśniowego. Pomaga również w leczeniu przebiegu zwyrodnieniowych chorób stawów, reumatycznych schorzeń stawów obwodowych i kręgosłupa. Wspiera również leczenie zmian zapalnych tkanek okołostawowych, a także zwalcza sztywność barków, bóle okolic lędźwiowych kręgosłupa i zmiany pourazowe związane z uprawianiem sportu lub będące efektem wypadku.

Krem należy wcierać w skórę, w miejscu, w którym odczuwa się ból. Odpowiednią ilością będzie pasek kremu o długości od 4 do 10 cm. Należy czynność powtarzać 3-4 razy na dobę. W razie konieczności preparat można stosować więcej razy, ale nie częściej niż co 4 godziny. Na dobę nie należy przekroczyć 12 g kremu. Jeżeli po 10 dniach stosowania dolegliwości nie ustąpią lub stan pacjenta będzie gorszy, należy zgłosić się do lekarza.

Preparat należy przechowywać w zamkniętym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza, w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Dolgit skład:

100 g kremu zawiera 5 g ibuprofenu


Opinie Dolgit

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."