Ulotka Zdrowia
Detrical - Uzupełnienie witaminy D3

Detrical - Uzupełnienie witaminy D3

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »Opis i skład produktu Detrical

Detrical to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego, który zawiera odpowiednią dawkę witaminy D3. Preparat zalecany jest kobietom w ciąży, a także osobom z niedoborem witaminy D. Polecany jest również osobom z chorobami alergicznymi i w przypadku złego gojenia się ran.

Witamina D3 pełni w organizmie bardzo ważne funkcje. Pozwala na prawidłowe wchłanianie wapnia i fosforu i utrzymuje właściwy poziom wapnia we krwi. Pomaga utrzymać w zdrowiu kości i zęby, wspiera funkcjonowanie mięśni i układu odpornościowego. Bierze także udział w prawidłowym podziale komórek.

Zalecaną dzienną dawką leku jest jedna tabletka, którą należy popić wodą. Najlepiej przyjmować suplement po posiłku. Ważne jest, aby nie przekraczać zalecanej dziennej dawki. Przedawkowanie może spowodować wywołanie efektu przeczyszczającego. Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych.

Suplement diety należy stosować pod nadzorem lekarza. Należy przechowywać go w zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla dzieci. Preparat należy chronić przed słońcem i wilgocią.

Detrical skład:

substancje wypełniające: izomalt i celuloza, witamina 03, substancja przeciwzbrylająca: sole magnesowe kwasów tłuszczowych, otoczka (substancje zagęszczające: hydroksypropylometyloceluloza i hydroksypropyloceluloza, substancja przeciwzbrylająca: talk, barwnik: E171.

Wartość odżywcza 100 g 1 tabletka (500 mg)
Wartość energetyczna 933 kJ/232 kcal 3 kJ/1 kcal
Tłuszcz 0,1 g <0,01 g
- w tym kwasy tłuszczowe nasycone 1 g <0,01 g
Węglowodany 53 g 0,2 g
- w tym cukry 0,2 g <0,01 g
Białko 0 g 0 g
Sól 0 g 0 g
Witamina D3 11 719 mcg 37,5 mcg (750 %)*

*) - % realizacji dziennego zalecanego spożycia.


Opinie Detrical

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."