Ulotka Zdrowia
Chela Mag B6® - Junior saszetki Olimp Labs

Chela Mag B6® - Junior saszetki Olimp Labs

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »Opis i skład produktu Chela Mag B6®

Chela-Mag B6® Junior saszetki - to suplement diety przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia, który ułatwia pokrycie dziennego zapotrzebowania na magnez i witaminę B6. Dostępny jest w postaci saszetek o smaku pomarańczowym. Jest to jedyny preparat zawierający wysoko przyswajalny magnez o właściwościach hipoalergicznych, dostępny w postaci chelatu aminokwasowego ALBION®. Głównymi zaletami preparatu jest łatwość w rozpuszczeniu, wysoka przyswajalność, bezpieczeństwo stosowania oraz brak zawartości konserwantów.

Magnez w połączeniu z witaminą B6 wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i utrzymuje na odpowiednim poziomie funkcje psychologiczne, co jest bardzo ważne u dorastających dzieci. Ponadto, zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia, wspiera prawidłowy rozwój kości i zębów i utrzymuje prawidłową równowagę elektrolitową.

1 saszetkę preparatu na dobę należy przyjąć po śniadaniu lub głównym posiłku. Należy ją wsypać do 100-120 ml wody o temperaturze pokojowej. Spożyć zaraz po przygotowaniu. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki. Preparatu nie należy stosować, jeżeli występuje nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników.

Środek należy przechowywać w suchych pomieszczeniach, w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętym opakowaniu w miejscu nie dostępnym dla dzieci. Należy chronić preparat przed wilgocią.

Chela-Mag B6® Junior saszetki Olimp Labs składniki:

maltodekstryna; cukier; kwas cytrynowy - regulator kwasowości, diglicynian magnezu (chelat aminokwasowy magnezu Albion®); aromaty; acesulfam K, sukraloza - substancje słodzące; barwniki: koszenila (dla smaku truskawkowego i malinowego), beta karoten (dla smaku pomarańczowego); chlorowodorek pirydoksyny - wit. B6.

Informacja żywieniowa Zawartość w 1 saszetce %ZDS
Magnez 150 mg 40%*
Witamina B6 1 mg 71,4%*

* Zalecane Dzienne Spożycie Powyższe ilości odpowiadają pełnemu pokryciu zalecanego dziennego spożycia na wymienione składniki dla dzieci w wieku 4-9 lat.


Opinie Chela Mag B6®

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."