Ulotka Zdrowia
Chela Ferr® MED - Żelazo kapsułki 30 szt. Olimp Labs

Chela Ferr® MED - Żelazo kapsułki 30 szt. Olimp Labs

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »Opis i skład produktu Chela Ferr® MED

Chela-Ferr® MED - to suplement diety zawierający żelazo w postaci chelatu aminokwasowego Albion®. Preparat odznacza się wysoką biodostępnością, bezpiecznym działaniem, niewielkim prawdopodobieństwem wystąpienia skutków ubocznych. Preparat w dodatku jest również hipoalergiczny. Występuje również brak interakcji z witaminami i minerałami.

Preparat zalecany jest osobom, które wykazują zwiększone zapotrzebowanie na żelazo, na przykład w okresie ciąży, podczas karmienia piersią, w trakcie obfitych miesiączek oraz podczas wzmożonej intensywności fizycznej. Polecany jest również w stanach zmniejszonego wchłaniania żelaza, w przypadku występowania niedokrwistości, w niedoborach żelaza spowodowanych nieprawidłowym żywieniem, w trakcie chemioterapii i w przypadku syndromu zmęczonych nóg.

Środek mogą przyjmować dzieci od 3 roku życia. Dozwoloną dawką jest jedna kapsułka na dzień, którą należy połknąć w całości i popić dużą ilością wody. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.

Środek należy przechowywać w suchych pomieszczeniach, w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętym opakowaniu w miejscu nie dostępnym dla dzieci. Należy chronić preparat przed wilgocią.

Chela-Ferr® MED Olimp Labs składniki:

diglicynian żelazawy (chelat aminokwasowy żelaza Ferrochel® TRAACS®), maltodekstryna, substancja wypełniająca - celuloza mikrokrystaliczna, substancja przeciwzbrylająca - sole magnezowe kwasów tłuszczowych, kapsułka (żelatyna – składnik otoczki, barwnik: dwutlenek tytanu).

Informacja żywieniowa 1 kapsułka 100 g
Wartość energetyczna 1,4 kcal / 5,8 kJ 347 kcal / 1452 kJ
Białko 0,2 g 42,5 g
Węglowodany 0,2 g 42,5 g
Tłuszcz 0 g 0,01 g
Żelazo 30 mg (214%*) 7,5 g

*Zalecane Dzienne Spożycie


Opinie Chela Ferr® MED

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."