Ulotka Zdrowia
Chela Ferr® Forte - Żelazo nowej generacji Olimp Labs

Chela Ferr® Forte - Żelazo nowej generacji Olimp Labs

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »Opis i skład produktu Chela Ferr® Forte

Chela-Ferr® Forte to suplement diety zawierający żelazo w postaci chelatu aminokwasowego Albion®, a także kwas foliowy oraz witaminy C, B6 i B12. Preparat odznacza się wysoką biodostępnością, bezpiecznym działaniem, niewielkim prawdopodobieństwem wystąpienia skutków ubocznych. Preparat w dodatku jest również hipoalergiczny.

Głównymi składnikami preparatu są:

  • żelazo uczestniczy w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu energetycznego, odgrywa bardzo ważną rolę w tworzeniu hemoglobiny i czerwonych płytek krwi, a także ma zdolność do redukcji zmęczenia i znużenia. Wspomaga także funkcjonowanie układu odpornościowego, wzmacnia siłę fizyczną organizmu,
  • witaminy B6 i B12 – wspierają produkcję czerwonych krwinek i wspierają funkcjonowanie układu nerwowego i immunologicznego,
  • witamina C – ułatwia wchłanianie żelaza niehemowego,
  • kwas foliowy – przyczynia się do prawidłowego wzrostu tkanek w okresie ciąży i uczestniczy w procesie krwiotwórczym.

Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych, które chcą uzupełnić swoją dietę w żelazo, kwas foliowy oraz witaminy. Szczególnie polecany jest osobom, które wykazują zwiększone zapotrzebowanie na żelazo, w czasie karmienia piersią oraz w trakcie ciąży oraz w momencie wzmożonej aktywności fizycznej.

1 kapsułkę preparatu należy przyjąć po posiłku, popijając dużą ilością wody. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.

Środek należy przechowywać w suchych pomieszczeniach, w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętym opakowaniu w miejscu nie dostępnym dla dzieci. Należy chronić preparat przed wilgocią.

Chela-Ferr® Forte Olimp Labs składniki:

diglicynian żelaza (chelat aminokwasowy żelaza Ferrochel® TRAACS ), substancja wypełniająca - celuloza mikrokrystaliczna; maltodekstryna, kwas L-askorbinowy (wit. C), substancja przeciwzbrylająca - sole magnezowe kwasów tłuszczowych; kwas pteroilomonoglutaminowy (folian), chlorowodorek pirydoksyny (wit. B6), cyianokobalamina (wit. B12), kapsułka (żelatyna - składnik otoczki, barwnik: dwutlenek tytanu).

Informacja żywieniowa 1 kapsułka
Żelazo 28 mg (200%*)
Kwas foliowy 400 mcg (200%*)
Witamina C 40 mg (50%*)
Witamina B6 1,4 mg (100%*)
Witamina B12 2,5 mcg (100%*)

* procent realizacji zalecanego dziennego spożycia (w odniesieniu do znakowania suplementów diety ** Rekomendowana dawka dla kobiet planujących ciążę, w okresie ciąży i laktacji 400 mcg lub ustalona indywidualnie po konsultacji z lekarzem.


Opinie Chela Ferr® Forte

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."