Ulotka Zdrowia
Chela Ferr Bio Complex®- Żelazo nowej generacji Olimp

Chela Ferr Bio Complex®- Żelazo nowej generacji Olimp

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »Opis i skład produktu Chela Ferr Bio Complex®

Chela-Ferr-Bio-Complex® to suplement diety zawierający żelazo w postaci chelatu aminokwasowego Albion®, a także kwas foliowy oraz witaminy C, B6 i B12. Preparat odznacza się wysoką biodostępnością, bezpiecznym działaniem, niewielkim prawdopodobieństwem wystąpienia skutków ubocznych. Preparat w dodatku jest również hipoalergiczny. Głównymi składnikami preparatu są: żelazo uczestniczy w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu energetycznego, odgrywa bardzo ważną rolę w tworzeniu hemoglobiny i czerwonych płytek krwi, a także ma zdolność do redukcji zmęczenia i znużenia. Wspomaga także funkcjonowanie układu odpornościowego, wzmacnia siłę fizyczną organizmu, witaminy B6 i B12 – wspierają produkcję czerwonych krwinek i wspierają funkcjonowanie układu nerwowego i immunologicznego, witamina C – ułatwia wchłanianie żelaza niehemowego, kwas foliowy – przyczynia się do prawidłowego wzrostu tkanek w okresie ciąży i uczestniczy w procesie krwiotwórczym.

Preparat przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 roku życia oraz osób dorosłych, które chcą uzupełnić swoja dietę w żelazo, kwas foliowy oraz witaminy. Szczególnie polecany jest osobom, które wykazują zwiększone zapotrzebowanie na żelazo, w czasie karmienia piersią oraz w trakcie ciąży oraz w momencie wzmożonej aktywności fizycznej.

1 kapsułkę preparatu należy przyjąć po posiłku. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.

Środek należy przechowywać w suchych pomieszczeniach, w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętym opakowaniu w miejscu nie dostępnym dla dzieci. Należy chronić preparat przed wilgocią.

Chela-Ferr-Bio-Complex Olimp Labs składniki:

maltodekstryna, celuloza mikrokrystaliczna – substancja wypełniająca, diglicynian żelaza (chelat aminokwasowy żelaza Ferrochel® TRAACS®), kwas L-askorbinowy (wit.C), stearynian magnezu – substancja przeciwzbrylająca, kwas pteroilomonoglutaminowy (folian), chlorowodorek pirydoksyny (wit. B6), cyjanokobalamina (wit. B12), kapsułka (żelatyna – składnik otoczki, barwnik: E 171)

Informacja żywieniowa 1 kapsułka
Żelazo 14 mg (100%*
Witamina C 40 mg (50%*)
Witamina B6 1,4 mg (100%*)
Witamina B12 2,5 mcg (100%*)
Kwas foliowy** 200 mcg (100%*

*% Zalecane Dzienne Spożycie ** Rekomendowana dawka dla kobiet planujących ciążę, w okresie ciąży i laktacji 400 mcg lub ustalona indywidualnie po konsultacji z lekarzem.


Opinie Chela Ferr Bio Complex®

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."