Ulotka Zdrowia
Calcium D3 Forte - 1250 mg w dziennej dawce Olimp Labs

Calcium D3 Forte - 1250 mg w dziennej dawce Olimp Labs

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »Opis i skład produktu Calcium D3 Forte

Calcium D3 Forte to suplement diety przeznaczony dla osób będących w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju. Powinien być również stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także w trakcie rekonwalescencji po złamaniach. Polecany również kobietom w okresie przekwitania i osobom starszym. Dostarcza do organizmu wysoką dawkę wapnia i witaminy D, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania kości i zębów.

Główne jego składniki to:

  • wapń – utrzymuje prawidłowe przekaźnictwo nerwowe oraz przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi,
  • witamina D – wspiera prawidłowe wchłanianie i wykorzystanie wapnia i fosforu, pomaga utrzymać prawidłowy poziom wapnia we krwi. Wspiera również funkcjonowanie mięśni i układu odpornościowego,
  • wapń i witamina D – wpływają na prawidłowy wzrost i rozwój kości u dzieci.

1-2 tabletki preparatu należy przyjąć po posiłku. Należy je popić odpowiednią ilością wody. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki. Przeciwwskazaniem do ich stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników zawartych w preparacie.  W przypadku kamicy nerkowej, niewydolności nerek i nadczynności przytarczyc stosowanie preparatu skonsultować z lekarzem.

Środek należy przechowywać w suchych pomieszczeniach, w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętym opakowaniu w miejscu nie dostępnym dla dzieci. Należy chronić preparat przed wilgocią.

Calcium D3 Forte Olimp Labs - składniki:

węglan wapnia, substancje glazurujące - alkohol poliwinylowy, glikol polietylenowy, talk; substancja przeciwzbrylająca - stearynian magnezu, substancja wypełniająca - sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, cholekalcyferol – witamina D, barwnik - dwutlenek tytanu.

Informacja żywieniowa 1 tabletka 2 tabletki
Wapń 625 mg (78%*) 1250 mg (156%*)
Witamina D 10 mcg (200%*) 20 mcg (400%*)

*%ZDS - procent realizacji zalecanego dziennego spożycia


Opinie Calcium D3 Forte

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."