Ulotka Zdrowia
Błonnik z łusek Babki Płesznik 500 mg - Solgar

Błonnik z łusek Babki Płesznik 500 mg - Solgar

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: Solgar
  • Pojemność: 200 sztuk
  • Postać: kapsułki
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Błonnik z łusek Babki Płesznik 500 mg

Błonnik z łusek Babki Płesznik to preparat, który pomaga walczyć z zaparciami, dzięki temu, że jego nasiona pęcznieją w obecności wody i podczas wydzielania śluzu. Poprzez zwiększanie objętości łusek w jelitach dochodzi do pobudzania perystaltyki, co prowadzi do ułatwienia wydalania masy kałowej. Dodatkową korzyścią jest przeciwzapalne działanie aukubiny, która znajduje się w łuskach Babki Płesznik.

Babka Płesznik jest pospolita rośliną, z której nasion pozyskiwane są duże ilości błonnika pokarmowego. Od 1956 jest surowiec ten został uznany za lek roślinny. W Polsce jednak nadal nie zyskała ona dużego uznania. W krajach Europy południowo-wschodniej Babka Płesznik jest stosowana jako środek przeciwzapalny i wykrztuśny.

Preparat polecany jest przede wszystkim osobom starszym, kobietom w ciąży oraz dzieciom. Jest to preparat łagodny i nie szkodliwy.

Produkt Błonnik z łusek Babki Płesznik jest:

  • wegański wegetariański,
  • bezglutenowy,
  • bez składników mlecznych,
  • koszerny.

Kuracja suplementem diety powinna trwać 100 dni. Każdego dnia należy przyjmować dwie kapsułki Najlepiej przyjmować kapsułki w trakcie posiłku. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki. Kobiety w ciąży, matki karmiące piersią oraz osoby zażywające leki lub chore, powinny przed zażyciem preparatu skonsultować się z lekarzem.

Monika G

Monika G, Specjalista farmacji aptecznej

Magister farmacji z kilkuletnim stażem pracy i bardzo dobrą znajomością dermokosmetyków aptecznych. Dla portalu UlotkaZdrowia.pl przygotowuje rzetelne opisy produktów farmaceutycznych.


Opinie Błonnik z łusek Babki Płesznik 500 mg

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."