Ulotka Zdrowia
Bepanthen Plus - Krem antyseptyczny, 30 g

Bepanthen Plus - Krem antyseptyczny, 30 g

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: BAYER
  • Pojemność: 30 g
  • Postać: krem
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Bepanthen Plus

Bepanthen ®Plus Krem to preparat, który można wykorzystać do leczenia i powierzchniowego odkażania ran. Środek chroni uszkodzone miejsce przed rozwojem zakażenia i przed dalszym uszkodzeniem skóry. Przyspiesza także proces odbudowy skóry.

Głównymi składnikami preparatu są:

  • Chlorheksydyna – środek antyseptyczny zapobiegający zakażeniom skóry na skutek negatywnego działania drobnoustrojów,
  • Dekspantenol - znany jest również, jako prowitamina B5. Jest to prekursor witaminy odpowiedzialnej za proces regeneracji skóry.

Działanie tego składnika polega również na nawilżeniu skóry, wytwarzaniu lipidów skóry oraz na przyspieszeniu gojenia ran i ochronie skóry.

Krem należy nanieść w niewielkiej ilości na uszkodzone miejsce. Należy stosować nawet kilka razy dziennie aż do momentu całkowitego zagojenia się rany.

Bepanthen ®Plus Krem skład:

Substancjami czynnymi leku są: dekspantenol i chlorheksydyny chlorowodorek. 1 gram kremu zawiera 50 mg dekspantenolu i 5 mg chlorheksydyny chlorowodorku.

Inne składniki leku to: lakton kwasu pantotenowego, alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, wazelina biała, parafina ciekła, lanolina, makrogolu stearynian, woda oczyszczona.

Jadwiga D

Jadwiga D, Dermatolog

Od 19 lat specjalizuje się w dermatologi i problemach skórnych.


Opinie Bepanthen Plus

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."