Ulotka Zdrowia
BCAA Core 8:1:1 - Innowacyjna proporcja aminokwasów

BCAA Core 8:1:1 - Innowacyjna proporcja aminokwasów

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »Opis i skład produktu BCAA Core 8:1:1

BCAA Core 8:1:1 to 3 aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach bocznych, czyli leucyna, izoleucyna i walina, które należą do aminokwasów egzogennych. Białko, czyli aminokwasy rozgałęzione stanowią niezbędne anaboliczne cegiełki w naszym organizmie. Podstawowym przeznaczeniem spożywanych białek i aminokwasów jest ich wykorzystanie w procesach anabolicznych do syntezy białek organizmu zarówno nowych jak i naprawy już istniejących, które uległy uszkodzeniu wskutek intensywnych treningów.

Głównymi składnikami preparatu BCAA Core 8:1:1 są:

  • leucyna – to jeden z najważniejszych aminokwasów w organizmie człowieka, szczególnie w organizmie sportowca. Ma uniwersalne zastosowanie na każdym poziomie zaawansowania u sportowców. Jest to priorytet potreningowy,
  • izoleucyna – stanowi alternatywne źródło energii przy niewystraczającej ilości glukozy i kwasów tłuszczowych, wpływa na proces regeneracji po treningu i wspiera proces naprawy uszkodzonych tkanek,
  • walina – zaspokaja potrzeby energetyczne organizmu zwłaszcza w okresie silnego stresu, wspomaga regenerację mięśni,
  • jabłczan cyrtuliny – oczyszcza pracujące mięśnie, zwiększa przepływ krwi,
  • beta alanina – zwiększa przyrost masy mięśniowej, wspiera siły podczas intensywnych treningów,
  • tauryna – jej największe stężenie znajduje się w mięśniach szkieletowych, sercu, mózgu oraz siatkówce. Jest neuroprzekaźnikiem, chroni komórki organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, witamina
  • B6 – skuteczny antyoksydant, utrzymuje prawidłowy metabolizm białek, wspiera funkcjonowanie układu nerwowego, utrzymuje prawidłowy metabolizm energetyczny.

BCAA Core 8:1:1 - dawkowanie 

Dwie miarki preparatu, czyli 9 g proszku należy rozpuścić w 250 ml wody. Pół porcji należy spożyć rano w dniu treningu i pół porcji bezpośrednio po zakończeniu treningu.

Jacek K

Jacek K, Trener personalny

Wieloletnie doświadczenie jako trener personalny w popularnych klubach fitness w Warszawie. Specjalizacja w dietetyce i suplementacji.


Opinie BCAA Core 8:1:1

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."