Ulotka Zdrowia
Atrofeminal - Leczeniu skutków atrofii

Atrofeminal - Leczeniu skutków atrofii

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »Opis i skład produktu Atrofeminal

Atrofeminal to żel do użycia zewnętrznego, który wspiera leczenie skutków atrofii błon śluzowych. Pomaga łagodzić objawy zmian występujących w obrębie miejsc intymnych powstałych w przebiegu menopauzy. W okresie tym następują m.in. zmiany w obrębie układu moczowo-płciowego. Dochodzi również do wiotczenia skóry, która staje się sucha i cienka. Kobieta może narzekać również na swędzenie, które wynika z wysuszenia błon śluzowych narządów płciowych. Preparat chroni wrażliwe miejsca przed otarciami, które mogą prowadzić do infekcji.

Produkt polecany jest również w przypadku:

  • wspomagania procesu odbudowy błon śluzowych w momencie wystąpienia atrofii,
  • dystrofii błon śluzowych wywołanych przewlekłym stosowaniem leków zawierających np. glikokortykosteroidy.

Preparat należy nałożyć na miejsce intymne, które wcześniej zostały dokładnie umyte i osuszone. Cienką warstwę żelu należy nakładać od przodu w kierunku odbytu. Należy stosować raz dziennie, na noc. Jeżeli poprawa nie nastąpi po 7 dniach stosowania preparatu, należy zgłosić się do lekarza.

Atrofeminal skład:

Woda, glikol propylenowy, biosaccharide gum-1 (polisacharyd: L-fukoza, D-galaktoza, kwas galakturonowy), gliceryna, hydroksyetyloceluloza, pantenol, fenoksyetanol, etyloheksylogliceryna, mleczan sodu, kwas mlekowy, hialuronian sodu.


Opinie Atrofeminal

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."